12 mitów o masażu

W dzisiejszych czasach masaż stał się niezwykle popularną formą terapii i relaksu. Nie powinno to nikogo dziwić! Jednak nie da się ukryć, że wokół masażu krąży wiele mitów i nieścisłości. Na pewno niejednokrotnie słyszysz różne opinie nie tylko na temat skuteczności lub korzyści, ale też zagrożeń związanych z masażem. Dziś rozprawiamy się z mitami! Dowiedz się, jakie są najczęstsze błędy w postrzeganiu masażu i odkryj prawdziwy jego potencjał. Zapoznaj się z naszym artykułem i nie daj się więcej wprowadzić w błąd!

Fakty i mity krok po kroku

 1. Każdy może masować: choć masowanie może wydawać się prostą czynnością, aby wykonywać skuteczny i bezpieczny masaż terapeutyczny, konieczne jest specjalistyczne przeszkolenie, doświadczenie i wiedza anatomiczna. Zawsze najlepiej jest korzystać z usług profesjonalnych masażystów lub terapeutów masażu, którzy mają odpowiednie kwalifikacje i certyfikaty.
 2. Masaż zawsze boli: to jest jeden z największych mitów. Masaż może być głęboki i intensywny, ale nie powinien sprawiać nieznośnego bólu. Dobry masażysta dostosuje nacisk do tolerancji klienta.
 3. Masaż w ogóle nie powinien boleć: choć masaż zazwyczaj ma być relaksujący i kojący, czasami może być nieco bolesny, szczególnie podczas głębokiego masażu terapeutycznego. To normalne i zazwyczaj jest częścią procesu naprawczego. Należy jednak podkreślić, że ból w trakcie masażu nie powinien być intensywny ani nieznośny. Profesjonalny masażysta zawsze powinien pracować z Tobą w zakresie Twojej tolerancji i komfortu. Ważne jest również komunikowanie się z masażystą i informowanie go o Twoich odczuciach podczas masażu.
 4. Masaż jest tylko relaksacyjny: Chociaż masaż może być bardzo relaksujący, może też mieć wiele innych korzyści, takich jak redukcja bólu, poprawa krążenia krwi, wsparcie rehabilitacji po kontuzjach, itp..
 5. Masaż może usunąć cellulit: istnieje przekonanie, że masaż może całkowicie usunąć cellulit. Jednakże masaż może pomóc w poprawie wyglądu skóry, ale nie jest to metoda leczenia cellulitu, a wspomaganie jego redukcji/minimalizacji.
 6. Masaż może usunąć toksyny z organizmu: istnieje przekonanie, że masaż może pomóc w usuwaniu toksyn z organizmu przez skórę. Jednak nie ma naukowych dowodów na to, że masaż jest skuteczną metodą detoksykacji.
 7. Masaż jest dobry dla każdego: masaż nie zawsze jest odpowiedni dla każdej osoby. Istnieją pewne warunki zdrowotne, takie jak zakrzepica, osteoporoza, zapalenie żył, które mogą być przeciwwskazaniem do masażu lub wymagać dostosowania techniki.
 8. Masaż może rozluźnić mięśnie i zwiększyć elastyczność bez ćwiczeń: masaż może pomóc w rozluźnieniu mięśni, ale aby zwiększyć elastyczność i siłę, konieczne są regularne ćwiczenia.
 9. Im mocniejszy masaż, tym lepszy: nie zawsze prawda. Intensywność masażu powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb i preferencji klienta oraz jego stanu zdrowia.
 10. Każdy masaż jest taki sam: sugeruje, że wszystkie rodzaje masażu są równie skuteczne i mają takie same rezultaty dla każdego. Jednakże, w rzeczywistości istnieje wiele różnych technik masażu, z których każda ma swoje własne cele, korzyści i zastosowania.
 11. Jeden masaż wystarczy: choć pojedynczy masaż może być przyjemny i przynieść chwilową ulgę, aby osiągnąć trwałe korzyści zdrowotne, zaleca się regularność i kontynuację sesji masażu. Ważne jest również, aby korzystać z masażu w ramach holistycznego podejścia do zdrowia, uwzględniającego odpowiednią dietę, aktywność fizyczną i inne aspekty życia codziennego.
 12. Podczas masażu leży się nago: klient rozbiera się do bielizny (swojej lub jednorazowej otrzymanej w gabinecie). W przypadku masażu pleców lub twarzy z dekoltem można zostać w spodniach, a zdjąć tylko koszulkę i (ewentualnie) biustonosz. Podczas zabiegu ciało jest cały czas przykryte ręcznikiem, a odkrywana jest tylko aktualnie masowana część ciała.

Czas na profesjonalny masaż

Masaż to nie tylko sposób na odprężenie się i złagodzenie napięcia mięśniowego, ale także skuteczna terapia wspomagająca leczenie wielu schorzeń. Jednak, aby cieszyć się jego korzyściami w pełni, warto oddać się w ręce profesjonalistów!

Przekonaj się osobiście, jak wygląda profesjonalny masaż, odwiedzając salon ‘Tulum - Masaże Balijskie’. Nasze doświadczone masażystki zapewnią Ci nie tylko relaks, ale również wsparcie w poprawie Twojego zdrowia i samopoczucia. Przyjdź do nas i przekonaj się sam! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Opinie naszych klientów

Liczba opinii: 297
/
4.97
Laura Matyjasik
Laura Matyjasik
17 czerwca 2024
Coś wspaniałego. Cudowny masaż balijski :)
Googl ee
Googl ee
16 czerwca 2024
Polacam. Bardzo profesjonalny masaż!
Olga Cieslachowska
Olga Cieslachowska
14 czerwca 2024
Miałam przyjemność skorzystać z masażu balijskiego w Tulum i muszę przyznać, że było to niesamowite doświadczenie. Zabieg wykonany był z najwyższą…
Monika Kalarus
Monika Kalarus
13 czerwca 2024
Razem z meżem byliśmy na masażu balijskim z olejkami aromatycznymi.Jestesmy bardzo zadowoleni z pobytu w Tulum.Mila i ciepła atmosfera miła obsługa i…