Masaż jako sposób na ból pleców

masaz-sposobem-na-bol-plecow.jpgBól pleców stanowi powszechny problem dotykający miliony ludzi na całym świecie. Co więcej, może być on wyjątkowo uciążliwy i znacząco utrudniać codzienne czynności, negatywnie wpływając na ogólne samopoczucie. To właśnie dlatego niezwykle istotne jest znalezienie skutecznych sposobów na jego zwalczanie. Czy masaż jest dobrym sposobem na ból pleców? Czy masaż odcinka lędźwiowego lub innych obszarów może poprawić komfort życia? Zdecydowanie tak! Sprawdź, jakie korzyści niesie za sobą profesjonalny masaż pleców i na jaki zabieg z oferty 'Tulum - Masaże Balijskie' możesz się zdecydować w zależności od rodzaju dolegliwości.

Przyczyny bólu pleców

Ból pleców dotyka znaczną część ludzi niezależnie od wieku. Czasami jest on przejściowy i łagodny, ale może także narastać, stając się coraz bardziej uciążliwy i częstszy. Przyczyny tego rodzaju dolegliwości mogą być różnorodne, ale najczęściej związane są z codziennymi nawykami i przeciążeniami. Układ ruchu to złożony system połączonych naczyń. Jeśli którykolwiek z jego elementów szwankuje, cały mechanizm może zostać zakłócony. Nawet pojedynczy napięty mięsień, naderwane więzadło lub uciskający dysk może zakłócić funkcjonowanie całego układu ruchu, wywołując szereg uciążliwych dolegliwości w plecach.

Najczęstsze przyczyny bólu pleców, które mogą skutkować koniecznością wykonania np. masażu na kręgosłup to:

 • dyskopatia (uszkodzenie lub wypadnięcie krążka międzykręgowego, co powoduje ucisk na nerwy);
 • zwyrodnienia kręgosłupa (zużycie i/lub deformacja chrząstki stawowej, kręgów i stawów);
 • wady postawy np. skolioza; przewlekłe stany zapalne obejmujące stawy, mięśnie i kości;
 • rwa kulszowa;
 • przeciążenie mięśni;
 • siedzący tryb życia
 • stres, który powoduje wzmożone napięcie mięśniowe;
 • otyłość, która stanowi dodatkowe obciążenie dla kręgosłupa;
 • nadmierne napięcie mięśni w okolicach kręgosłupa np. spowodowane złym ułożeniem ciała, intensywnym wysiłkiem fizycznym;
 • osłabienie mięśni kręgosłupa;
 • przepracowanie (obciążenie fizyczne i psychiczne), które prowadzi do przemęczenia mięśni i bólów pleców.

Jak masaż działa na ból pleców?

Jedną z metod stosowanych w leczeniu niespecyficznych bólów pleców i kręgosłupa jest masaż. To terapeutyczna technika, której skuteczność została potwierdzona naukowo. Kluczem do efektywnego masażu na ból krzyża i innych dolegliwości jest znajomość specjalistycznych technik. W trakcie zabiegu uciskanie mięśni powoduje zwiększony przepływ krwi, co dostarcza im potrzebnych składników odżywczych oraz tlenu. To wspomaga i przyspiesza proces ich regeneracji oraz rozluźnienia.

Delikatne masowanie tkanek miękkich i mięśni sprzyja wymianie komórkowej, co ułatwia oczyszczanie z toksycznych produktów przemiany materii. Te z kolei są przekazywane do układu limfatycznego i usuwane z organizmu. Ponadto masaż na ból pleców powoduje rozgrzewanie tkanki łącznej, co prowadzi do jej rozluźnienia i rozciągnięcia, zwiększając zakres ruchów i redukując uczucie zmęczenia mięśni. Często stosowaną techniką podczas bólu pleców i kręgosłupa jest powolne naciskanie i rozgrzewanie powięzi, co prowadzi do jej rozciągnięcia i zmniejszenia dolegliwości bólowych.

W ofercie 'Tulum - Masaże Balijskie' znajdziesz szereg rytuałów, dzięki którym ból pleców, kręgosłupa, karku oraz lędźwi zniknie bezpowrotnie.

Masaż pleców i stóp

Jest to ten rodzaj masażu, który szczególnie jest skierowany do osób cierpiących z powodu bólów w różnych obszarach kręgosłupa, włączając w to kark, szyję oraz głowę. Poprzez odpowiednie techniki możliwe jest rozluźnienie włókien mięśniowych. To z kolei prowadzi do złagodzenia napięć odczuwanych w tylnej części ciała. Te zalety sprawiają, że jest to doskonały masaż na ból kręgosłupa lędźwiowego.

Kolejnym krokiem w procesie poprawy ogólnego samopoczucia jest niezwykle skuteczny masaż stóp i łydek. Ta starożytna technika masażu ma korzenie w chińskiej medycynie i opiera się przede wszystkim na całkowitym zrozumieniu funkcjonowania ludzkiego organizmu. Nasze masażystki wykonują ucisk na konkretne obszary, w celu odblokowania kanałów energetycznych odpowiedzialnych za funkcjonowanie konkretnych organów. To połączenie pozwala skutecznie pozbyć się bólu w dolnej części pleców i nie tylko.

Masaż biurowy

To masaż górnych partii ciała, stworzony dla osób cierpiących na bóle różnych odcinków kręgosłupa, karku, szyi oraz głowy. Łączy on techniki masażu tajskiego, w szczególności te, które wykorzystują nacisk i rozciąganie. Masaż ten, z zastosowaniem unikalnych metod masowania pleców, pomaga w redukcji chronicznych bóli, skurczów i napięcia mięśniowego. Działa na energetyczną linię wzdłuż górnej części ramion, co nie tylko łagodzi bóle głowy, ale także pobudza krążenie krwi, wzmacniając cebulki włosów i zapobiegając łysieniu.

Głowa jest kluczową strefą energetyczną w ciele, połączoną z wszystkimi organami wewnętrznymi. Masaże głowy i karku są zalecane nie tylko w przypadku bólu. Świetnie rozluźniają napięte mięśnie, co poprawia ogólne samopoczucie. To doskonała forma relaksu i ulgi dla osób zestresowanych, przepracowanych, prowadzących siedzący tryb życia lub spędzających dużo czasu w jednej pozycji.

Masaż tajski

Masaż tajski odzwierciedla tradycyjny rytuał pochodzący z Tajlandii. Sekwencja ruchów oparta na filozofii pasywnej jogi, refleksologii i akupresury tworzy autentyczny rytuał klasycznego masażu. Masażystki koncentrują się na obszarach ciała, które są najbardziej spięte i wymagają dodatkowej stymulacji. Może być on także wykonywany przy wykorzystaniu aromatycznych olejków. Jest to znakomity wybór dla osób zmagających się z bólem pleców na dole, stawów oraz z przykurczem mięśni i ścięgien.

Masaż bambusowa ulga

Masaż bambusami to egzotyczna forma masażu, która rozpoczyna się od klasycznego masażu ręcznego. Następnie wykonywane jest rolowanie, ugniatanie oraz delikatne uderzanie ciała przy użyciu bambusowych kijków. Ten rodzaj masażu idealnie sprawdzi się dla osób, które preferują mocniejsze techniki masażu oraz dla tych, którzy regularnie się wysilają podczas treningów. Jeżeli zależy Ci na intensywnym masażu na ból pleców to może być to doskonały wybór.

Masaż Lomi Lomi

To holistyczne doświadczenie wywodzące się z kultury Hawajów obecnie jest jednym z najpopularniejszych wyborów dla osób odczuwających napięcie w ciele i pragnących się odprężyć. Jeżeli myślisz o masażu lędźwi to Lomi Lomi jest odpowiedzią.

Masaż ten wyróżnia się charakterystycznymi, płynnymi ruchami, które przypominają taneczne ruchy. Technika tego masażu opiera się głównie na uciskaniu różnych punktów na ciele, co pomaga rozluźnić mięśnie i dopasować siłę nacisku do potrzeb Twojego ciała. Masażystka używa do tego otwartych dłoni i opuszek palców, a nawet łokci i przedramion. Wszystko po to, by wzmocnić całe doświadczenie.

Masaż shiatsu

Jest to rodzaj masażu kręgosłupa i całego ciała, który ma swoje korzenie w tradycyjnej medycynie japońskiej. Polega on na delikatnym uciskaniu palcami i dłońmi konkretnych punktów na ciele, znanych jako szlaki energetyczne. Zgodnie z filozofią Shiatsu, ten rodzaj masażu poprawia przepływ energii i przywraca równowagę w organizmie. Podczas tego rytuału wyjątkowy dotyk jest subtelny, a doznania relaksacyjne przynoszą ukojenie i wzmacniają życiową energię.

Przeciwwskazania do masażu kręgosłupa

Warto pamiętać, że pomimo swoich dobroczynnych właściwości, masaż może także zaszkodzić. Istnieje szereg przeciwwskazań, które wykluczają możliwość wykonania masażu na bolące plecy. Osłabienie odporności, obecność infekcji z towarzyszącą gorączką, choroby zakaźne, świeże urazy, alergie skórne oraz zapalenia to jedynie niektóre z nich. W niektórych sytuacjach i schorzeniach, jak żylaki, kamica nerkowa, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy oraz przebyty zawał serca, konieczna jest dokładna kwalifikacja przez specjalistę.

Ciąża u kobiet to dyskusyjny temat. Według niektórych stan ten jest absolutnym przeciwwskazaniem, podczas gdy inni sugerują konsultację z ginekologiem położnikiem. W przypadku uzyskania zgody można wykonać delikatny masaż odcinka szyjnego kręgosłupa, zwłaszcza jeżeli istnieją ku temu odpowiednie wskazania. Możliwość pozbycia się uporczywego bólu jest zdecydowanie jednym z nich. Warto zdecydować się także na dedykowany masaż dla kobiet w ciąży.

Jest to wyjątkowy masaż całego ciała, który wykonywany jest w pozycji bocznej z poduszką. Masaż ten daje olbrzymie ukojenie plecom. Dodatkowo poprawia samopoczucie, likwiduje napięcie, dodaje energii oraz przynosi efekt uspokajający lub wzmacniający (poprzez pobudzenie krążenia). Techniki masażu dla kobiet w ciąży są dobierane indywidualnie, biorąc pod uwagę ich samopoczucie, uciążliwe dolegliwości i osobiste preferencje.

Masaż leczniczy kręgosłupa nie może być kategorycznie wykonywany w przypadku wystąpienia chorób nowotworowych, osteoporozy, nadciśnienia, chorób serca, zapalenia żył, tętniaków, naczyniaków, zakrzepów, miażdżycy naczyń obwodowych oraz zaburzeń krzepnięcia krwi.

Korzyści zdrowotne z regularnego masażu

Regularne sesje masażu kręgosłupa szyjnego i innych odcinków nie tylko przynoszą ulgę w bólu pleców, ale również mają pozytywny wpływ na ogólne samopoczucie i zdrowie. Wśród najważniejszych korzyści należy wymienić wzrost elastyczności tkanek, poprawę krążenia krwi, zmniejszenie sztywności stawów oraz wzmocnienie mięśni.

To, jak często będziesz korzystać z masażu zależy głównie od rodzaju przeprowadzonej terapii. W przypadku delikatnego rytuału, masaż kręgosłupa lędźwiowego można być wykonywany nawet codziennie. Masaż klasyczny powinien być wykonywany co 2-3 dni, w zależności od intensywności. Po przeprowadzeniu cyklu około 10 zabiegów zazwyczaj zaleca się zrobienie przerwy.

Skoro znasz już korzyści zdrowotne płynące z regularnego masażu to serdecznie zachęcamy do skorzystania z oferty 'Tulum - Masaże Balijskie' zarówno w Mikołowie, jak i Sosnowcu, gdzie doświadczony personel zadba o Twoje potrzeby. Jeżeli bliska Ci osoba cierpi na ból pleców to zalecamy rozważyć zakup vouchera na masaż. Będzie to doskonały prezent oraz wyraz troski o jej zdrowie. Zadbaj o swój kręgosłup i swoich najbliższych!

Opinie naszych klientów

Liczba opinii: 303
/
4.97
K I
K I
26 czerwca 2024
Cudownie miejsce, wspaniałe wnętrza, masaże perfekcyjne. Napewno będziemy wracać po więcej relaksu 😁
Mariusz Kuta
Mariusz Kuta
23 czerwca 2024
Polecam Bardzo
Monika Monika
Monika Monika
22 czerwca 2024
Klimatyczne miejsce i cudowna energia, masaż na najwyższym poziomie 🥰 Jestem zakochana w tym miejscu i na pewno niejednokrotnie tam wrócę 🫶🏽 Polecam…
I. K.
I. K.
22 czerwca 2024
Polecam każdemu super miejsce miły personel